Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

2021 Yılı Resmi ve Dini Tatil Günleri

Tatil günleri, gerek çalışanların gerekse öğrencilerin en ilgi duyduğu günlerdir. Bu günler kimine bir nebze dinlenme, kimine eğlence olabilmektedir. Bu bağlamda 2021 yılı içerisinde resmi tatil olarak tanımlanan günleri sizler için derlemek istedik. 

2021 yılındaki resmi tatil günleri, dini resmi tatiller ve diğer resmi tatiller olarak ikiye ayrılmaktadır. İşte karışık olarak 2021 resmi ve dini tatil günleri şu şekildedir:

Yılbaşı

1 Ocak Cumagünü resmi tatil olarak tanımlanan yılbaşı, 1 günlük bir tatildir.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Cuma günü olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili, 1 günlük bir tatildir.

Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs olarak da bilinen bu resmi tatil, her yıl 1 Mayıs günü kutlanmaktadır ve bu yıl ise Cumartesi gününe gelmektedir. Tatil süresi 1 gündür.

Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Her yıl çoşkuyla kutlanan bayramlardan biri olan Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, bu yıl 19 Mayıs Çarşamba gününe denk gelmektedir ve 1 günlük tatil süresine sahiptir.

Ramazan Bayramı

Çoğunluğu müslüman bir ülkede olmamızdan dolayı her yıl çok önem verilen ve saygı duyulan bayramlardan biri olan Ramazan Bayramı, toplamda 5 günlük bir tatil süresine sahiptir. Tatilin 5 gün olmasının nedeni bayramın son gününün cumartesi gününe denk gelmesidir. Bu yıl 12 Mayıs Çarşamba günü Ramazan Bayramı'nın arefesi olarak 1 günlük tatil süresine sahiptir. Ek olarak ardından gelen 13-14-15 Mayıs günleri 3 gün boyunca Ramazan Bayramı olarak resmi tatil günleridir.

Demokrasi Bayramı

Her yıl 15 Temmuz günü kutlanan bu bayram, bu yıl da 15 Temmuz Perşembe günü 1 günlük tatil süresiyle kutlanacaktır.

Kurban Bayramı

Tıpkı Ramazan Bayramı gibi yine önemli bayramlarımızdan olan Kurban Bayramı'nın bu yıl arefesi 19 Temmuz Pazartesi gününe gelmektedir ve 1 günlük tatil süresine sahiptir. Ardından gelen 20- 21-22-23 Temmuz günlünleri boyunca 4 günlük daha tatil süresine sahiptir.

Zafer Bayramı

30 Ağustos Pazartesi gününe denk gelen bayram, 1 günlük tatil süresine sahiptir.

Cumhuriyet Bayramı

Bu yıl 28 Ekim Perşembe  günü arefesi kutlanacak olan bayram, 29 Ekim Cuma günü de 1 günlük resmi tatil süresine sahiptir. Cumhuriyet bayramını hafta sonu ile birleştirdiğimizde 4 günlük bir tatil olacaktır.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer

Yorum Yap