Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Açık Kapı Yardımı Nedir? Başvuru Nasıl Yapılır?

Ülkemizin içinde olduğu sıkıntılı günlerde en fazla güçlük çekenler, hiç şüphesiz çalışmak zorunda olan vatandaşlarımız. Evine ekmek götürmek için gündelik olarak çalışmak zorunda olan kişiler, her türlü zorluğa karşı gelerek çalışmaya devam etmektedirler.

Fakat kimi vatandaşlar da zorunlu olarak ücretsiz izine çıkartılmaktadır. Bu da geçim açısından ciddi sıkıntılara yol açmaktadır. Bu zorlu süreçte vatandaşlara yardımcı olmak için başlatılan yeni bir kampanya var; açık kapı.

Açık Kapı Yardımı Nedir?

Açık kapı yardımı, bu zorlu süreçlerde ihtiyaç sahiplerine verilecek olan az bir miktar da olsa devlet yardımıdır. Elektronik ortamlardan veya valilik gibi resmi makamlardan arayarak başvuru yapabileceğiniz bu yardım kampanyasıyla, biraz da olsa sıkıntılarınızdan kurtulmanız amaçlanmaktadır. Yapılan açıklama ile birlikte Türkiye genelinde 2,3 milyon vatandaşımızın bu hizmetten yararlanacağı ifade edildi. 

Açık Kapı Yardımına Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternet erişiminiz var ise kaymakamlık, valilik yada e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. İnternetle uğraşmak istemeyenler ise, kaymakamlık veya valilik numaralarını arayarak müracaatta bulunabilirler.

e-Devlet'ten Nasıl Müracaat Edilir?

İlk olarak e-Devlet sayfasına giriyoruz. Sayfaya girip giriş işlemlerini tamamladıktan sonra, arama alanına "açık kapı" yazıyoruz. Aşağıda ki görselde de görüldüğü gibi, "Açık Kapı Başvurusu ve Başvuru Takibi" kısmı karşınıza çıkmaktadır. Bu kısma tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Sizde bu kampanyadan yararlanmak istiyor ve e-Devlet'ten başvuru yapmak istiyorsanız tıklayınız.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer

Yorum Yap