Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Araç Yedek Parça Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araçlarda meydana gelmesi muhtemel arızaların giderilmesi ya da bakım gerektiren parçaların değiştirilmesi konusunda yedek parçalar son derece önemlidir. Yedek parça seçiminde yapılacak yanlışlar, araçların zarar görmesine ya da yedek parçaların daha kısa sürede yenilenme ihtiyacının doğmasına neden olabilmektedir. Bu tür sorunlarla karşı karşıya kalmamak adına dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur.

Bunların başında, seçilecek olan yedek parçaların orijinal ve kaliteli olması gelmektedir. Kalitesiz yedek parçaların kullanım ömrü kısadır ve aracın diğer aksanlarına da zarar verme olasılığı vardır. Ayrıca satın alınacak yedek parçaların çevre dostu olmasına da dikkat edilmelidir. Zira bireyler, araçlarını gözettikleri kadar içerisinde yaşamış oldukları çevreyi de gözetmelidir. Delphi Technologies, müşterilerinin ihtiyaç duydukları yedek parçaları son derece kaliteli ve çevre faktörünü de göz önünde bulundurarak üretmektedir. Ayrıca yedek parçaların araçlarla uyumlu olması ve aracın diğer parçalarına zarar vermemesi de önem arz eden bu konudur. Bu konuda da Delphi Technologies son derece duyarlı bir firmadır.

Delphi Technologies Yedek Parça Ürünleri

Delphi Technologies tarafından orijinal olarak çok çeşitli yedek parçalar üretilmektedir. Bu yedek parçalar arasında fren sistemleri önemli bir yere sahiptir. Özellikle akıllı fren sistemlerinin kullanımının yaygın hale gelmeye başlaması ile birlikte Delphi Technologies firması da bu alana yoğunlaşmaya başlamıştır. Delphi Technologies fren sistemlerine ait sensorler, silindirler, balatalar, fren diskleri ve hortumları gibi donanımların üretimini yapmanın yanı sıra; bu ürünler için teknik destek de sağlamaktadır. Ayrıca araçlarda hedeflenen emisyon değerlerine ulaşmak ve verimliliği artırmak için ihtiyaç duyulan emisyon sistemlerinin üretimi de Delphi Technologies tarafından yapılmaktadır. Benzinli ve dizel yakıtlı araçlar için çevre dostu enjeksiyon sistemleri üreten Delphi Technologies, bu alanda piyasanın lider üreticileri arasında yer almaktadır. Firma tarafından üretimi yapılan yedek parça ürünlerine motor yönetim donanımlarını eklemek de mümkündür. Yakıtın başarılı bir şekilde yakılmasını ve hava ile ölçülü bir şekilde karıştırılmasını sağlayan, otuzdan fazla parçadan meydana gelen motor yönetim sistemleri de Delphi Technologies tarafından profesyonel olarak üretimi yapılan yedek parçalardandır.  

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz

Yorum Yap