Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

E-Devlet'ten Telefon Numarası Güncelleme İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet hizmet kapısı, kurulduğu andan itibaren vatandaşların çoğu işlemini oturdukları yerden yapmasına imkan sağlamaktadır.

Birçok işlemi e-Devlet üzerinden yaparak, kaymakamlık, muhtarlık yada herhangi bir abonmanlık işlemini bir yere gitmeden yapabilme imkanını bizlere sunmaktadır.

E-Devlet hesabımızda, adres bilgileri, aile hekimliği bilgileri, mahalle güvenlik memurları bilgisi ve telefon numaralarımızın olduğu profil kısmı mevcuttur. Daha önceden sisteme giriş yaparken güvenliğiniz için bir telefon numarası istenmiş ve telefon numarası hesabınıza tanımlanmış olabilir. Eğer vermiş olduğunuz telefon numarasını e-Devlet'ten değiştirmek istiyorsanız, sizlere bir kaç adımda bu işlemi anlatacağız.

İlk olarak buraya tıklayarak e-Devlet'e giriş yapınız. Sisteme giriş yapmak için T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı yazarak giriş tuşuna basın. Sisteme giriş yaptıktan sonra, sağ üst köşede isminizin yanında ufak bir ok işareti göreceksiniz. Ok işaretine tıklayın ve açılan pencereden iletişim seçeneklerine tıklayın.

Aşağıdaki görselde işlem gösterilmektedir.

İletişim Seçenekleri kısmına tıkladıktan sonra, e-posta adresi ve telefon numaranız karşınıza çıkacaktır. Buradan telefon numaranızı değiştirip güncelle tuşuna bastığınızda, yeni telefonunuza bir sms gelecek.

Doğrulama işleminide yaptıktan sonra e-Devlet telefon numaranız değiştirilmiş olacaktır.

Yazar Hakkında

Hümeyra Yılmazer
Hümeyra Yılmazer

Yorum Yap