Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Eczanelerde Ücretsiz Maske Dağıtımı Başladı!

Daha önce PttAVM sonrasında e-Devlet ve son olarak eczaneler üzerinden dağıtılmasına karar verilen maske dağıtımına bugün başlandı.

"İstanbulda maske dağıtımı için önemli karar!" Başlıklı haberimizde daha önce paylaştığımız gibi eczanelerde maske dağıtımının  yapılacağı haberini sizlere sunmuştuk.

Dünya üzerinde etkisini hergeçen gün arttırmaya devam eden koronavirüs salgınına karşı tedbirlerde artarak devam ediyor. Bu kapsamda Türkiye geneline ücretsiz maske dağıtımı yapılacağı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Eczaneler üzerinden ücretsiz olarak maske dağıtımının yapılmasına bugün öğle saatleri itibari ile başlandı. Sizlerde ücretsiz maskelerinizi eczanelere başvurarak alabilirsiniz.

Ücretsiz maske almak için eczaneye gidip TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı sisteme kayıt ettirmeniz gerekiyor. Bu işlemi eczacı sizin adınıza o anda yapacaktır. Bu kayıt işlemleri sonrasında ise telefonunuza gelen kodu eczacıya söyleyerek maskelerinizi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hümeyra Yılmazer
Hümeyra Yılmazer

Yorum Yap