Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

EFT Ücretleri

Bankalar insanların daha çok zor zamanlarında yani nakit para ihtiyaçlarını karşılamak için verdiği hizmetler bütünüdür.

Kişiler banka aracılığı ile değil de hesap üzerinden para gönderim durumları ile işlemlerini gerçekleştirir. Çünkü kişiler farklı yerlerde olduğundan para transferi işlemi gerçekleştirirler ve daha çok bankanın uygulama sitesi üzerinden yapılır.

Bu işlem sonucu bankanın belli bir ücret yani komisyon alma durumu söz konusudur. Bu da bankanın hesaptan hesaba gönderiminde paranın direkt ulaşması için kişi EFT yöntemiyle bankanın hızlı işlemlerinden yararlanır. Banka bu işlem sonucunda eğer gönderilen hesap aynı ise EFT Ücretleri az miktarda kesilerek fakat banka farklı ise kişi kesim ücreti biraz daha fazladır.

Bankaların EFT ücretleri: https://www.bankalar.org/eft-ucretleri/

Banka Hizmetleri

Banka müşterilerin daha iyi işlem yapmaları için yılların da değişimi de göz önüne alırsak bankalar yeni hizmetler geliştirerek çağa ayak uydurmak zorundadır. Çünkü bankalar arası para transferleri gün geçtikçe teknolojinin de gelişmesiyle birçok uygulama üzerinden işlemler yapılır. Bu işlemler sonucunda banka genelde para miktarına bakılarak gönderilen para üzerinden belli bir gönderim ücreti keserler. Böylece kişiler hem para aktarım sürecinde güvenilir ve kısa sürede hızlı bir şekilde yerine gönderim yapılmasını ister. Bu gönderim sürecinde kişi sorun yaşamazsa genel olarak sürekli olarak gönderdiği yöntemi kullanarak banka işleminden sürekli olarak yaralanır. Tabii müşteriler daha çok hızlı ve uygun olan yöntemi kullanarak para transferi gerçekleşir.

Banka Kredi Aktarımı

Kişiler bankaları tercih etmesinde daha çok sıkıntı yaşadığı durumlarda bankaya gelerek nakit ihtiyacı yani kredi olanağından yararlanılır. Banka kişinin durumuna bakarak istediği miktarda kredi imkânı sunarak onun daha çok faydalanmasını sağlar. Bu bankalardan para çok fazla çekildiğinde elde taşınmayacağından hesaplar arası işlem yapılır. Bu da kredi olanağından ne ölçüde yararlandığın bakılır.

Konut kredisi: Bu kredi yönteminde kişi daha çok yeni ev almak için bankaya krediye başvuru yapması kaçınılmazdır. Çünkü o kadar nakit parayı bir araya getirmezse banka kendisine bu imkânı sağlar.Bu imkânlar dâhilinde para onaylanırsa aktarım yapılır. Bu da hesaplar arası olduğundan komisyon işlemi alınarak bankanın kaynaklarına hizmet sağlanır.

Bireysel Kredi: Bu kredi türünde kişi tek başına bankaya giderek kendine ait bireysel kredi olanağından yararlanılarak kendisine faiz oranından hesaplanan işlemler gerçekleştirerek ihtiyaçlarını banka belirli süreliğine giderir.

İletişim

Banka kişilerin daha çok para transfer işlemlerinden yararlanmak için onların kendi kaynaklarından sürekli olarak yararlanmasını ister. Bu durumda kişiler 7/24 banka hizmetlerinden yararlanılarak işlemini istediği saatte gerçekleştirebilir.

Detaylı bilgi için: https://www.bankalar.org/

Yazar Hakkında

Sinan Yorulmaz
Sinan Yorulmaz

Yorum Yap