Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Gelinlik Kiralamak Mı Satın Almak Mı?

Düğün günü için karar veren çiftlerin en büyük sorunlarından biri de gelinlik seçimi. Gelinliği kiralamak mı satın mı almak gerektiği çiftlerin kafasındaki soru işaretlerinden en önemlisi neredeyse. Düğün yapmak maliyetli bir süreç olduğu için her şeyi minimuma indirmek gerekiyor. Peki gelinliği kiralamak mı satın almak mı mantıklı? Biraz yakından bakalım…

Gelinlik kiralama ve satın alma genel olarak gelinin inisiyatifine bırakılan bir durum. Gelin adayı, ilerleyen yıllarda da gelinliğini giymek, farklı mekanlarda fotoğraf çekimi yaptırmak istiyorsa gelinliği satın almayı tercih ediyor. Ancak bir kez giyeceğim, sonrasında dolabımda çürüyecek diye düşünenler ise kiralamakta karar kılıyor.

Siz de eğer gelinlik kiralık mı satılık mı daha mantıklı diye düşünenlerdenseniz ilk olarak gelinliğinizi ne kadar süre kullanacağınızı yani tekrar giyip giymeyeceğinizi düşünmelisiniz. Ayrıca satın almak istediğiniz gelinliğin maliyetine de dikkat etmelisiniz. Bütçenizi zorlayacak özel tasarım gelinlikleri kiralamak daha mantıklı olacak.

Kiralık Gelinlik Fiyatları İle Satılık Gelinlik Fiyatları Arasındaki Fark

Gelinlik kiralamak mı satın almak mı sorunuzun aslında en doğru cevabı kiralama ve satın alma fiyatları arasındaki fark verecektir. Gelinlik kiralama fiyatları 2500 TL’den başladığı için çiftlerimize daha ekonomik gelmektedir. Ancak bu maliyette gelinlikler sade tasarımlardır. Eğer ünlü bir tasarımcının gelinliğini kiralamak istiyorsanız 7500 TL’den başlayan fiyatları göze almalısınız.

Gelinlik kiralama ve satın alma fiyatları birbirine yakın rakamlar olduğu için dilerseniz satın almayı da tercih edebilirsiniz. 3000 TL’den başlayan gelinlik modelleri arasından tercih yaparak hem ekonomik hem de ömür boyu saklayabileceğiniz bir gelinliğiniz olabilir.

Gelinlik kiralama fiyatları hakkında biraz daha detaylı araştırma yaparak bütçenize göre bir modeli satın alabilirsiniz. Ancak pahalı gelinliklerde en doğru tercih kiralamak olacaktır, unutmayın!

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer

Yorum Yap