Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Göz Çevresi ve Göz Kapağı Estetiği

Göz kapağı ve çevresine uygulanan estetik ameliyatlar; göz kapağındaki sarkmaları, çöküklüğü, düşüklüğü ve torbalanmaları düzeltmek ve gidermek amacıyla yapılan estetik operasyonlardır.

Göz kapağı sarkmalarında fazla ve sarkmış deri çıkarılarak genç ve sağlıklı bir görünüme ulaşılması amaçlanır. Göz kapakları düşükse kaş kaldırma işlemide uygulanabilir. Gözlerde çökmeler söz konusuysa yağ dokusu verilerek dolgunluk sağlanır. Göz altında torbalar var ise torbaya sebep olan yağlar çıkarılarak yanaklara taşınır. 

Göz kapağı ve göz çevresi estetiği hem kadınlar hemde erkekler tarafından sıklıkla tercih edilen operasyonlardır. Başarılı bir operasyon ile genç, güzel ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kantopeksi Badem Göz Estetiği 

Günümüzde en çok tercih edilen operasyonlardan biride badem göz estetiğidir. Kısa sürede gerçekleştirilen bu operasyon ile gözler çekik görünüme dönüştürülür.

Alt Göz Kapağı Estetiği

Eğer göz altlarında çökme varsa bu bölgeye yağ dokusu dağıtılarak doğal bir görünüme kavuşması amaçlanır. Göz altı torbası bulunan kişilerde ise kötü görünüme sebep olan yağ dokusu alınır. Göz altı bölgesinde kaslara dokunulmaz.

Üst Göz Kapağı Estetiği 

Genellikle 30'lu yaşlardan sonra tercih edilen bu operasyonda, sarkmış ve şiş görünen cilt fazlalığı alınarak genç ve sağlıklı görünüme ulaşılması sağlanır. Sigara ve alkol kullanımı, aşırı kilo verme, yaşlanma gibi nedenlerle göz kapaklarında şişlik, cilt ve yağ fazlalığı şikayetleri ortaya çıkar. 

Üst göz kapağı kıvrımı olacak şekilde cilt ve kas fazlalığı alınır, eğer fıtıklaşma olduysa bölgedeki yağ dokusu alınır. Operasyon sonrası ödem oluşabilir. Fakat hasta bir kaç gün içinde iyileşir. Operasyon sonrası günlük hayatına geri dönebilir.

Göz Çevresi Ve Göz Kapağı Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Göz kapağı ve göz çevresi operasyonlarında, operasyon sonrası gözlere baskı uygulanmamalı ve gözlere çok fazla dokunulmamalıdır. Bu operasyon sonrasında iz kalmadığı söylenmektedir. Üst göz kapağı estetiği, lokal anestezi ile yapılan kısa süreli operasyonlardır. Alt göz kapağı estetiği, genel anestezi uygulanarak yapılır ve üst kapak operasyonuna göre daha uzun süren bir estetik uygulamasıdır. Göz kapağı estetiği, yaşlanma süreci devam ettiği için ilerleyen yıllarda değişimler olabilir, ancak ameliyat öncesi görünüme dönmez. Alt göz kapağı estetiği, operasyonunda tekrar gerekmesede, üst göz kapağında tekrar yığılmaz ve fazlalık oluşabileceğinden yeniden ameliyat gerekebilir.

Yazar Hakkında

Hümeyra Yılmazer
Hümeyra Yılmazer

Yorum Yap