Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Instagram'da Fotoğraf Paylaşma Sorunu

Gündelik hayatımızda sosyal medyaya harcağımız süre oldukça fazla. Özellikle Facebook, İnstagram ve Twitter her geçen gün kullanıcı sayısını arttırıyor. Bugünkü konumuzda İnstagramda fotoğraf paylaşma sorununun çözümüne dair sizlere bilgiler sunacağız.

İntagram da çeşitli fotoğraflar veya videolar paylaşıp arkadaşlarımız yada çevremizdeki insanların bu fotoğraf ve videoları görmesini sağlıyoruz. Bu paylaşımlar esnasında tabiki bazı sorunlarla karşılaşmaktayız. Karşılaşılan en sık sorunlardan biri olan fotoğraf yükleme hatasının olası nedenlerini ve çözüm yollarını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz.

İnstagramda Fotoğraf Paylaşılamıyor Hatası

Olası Nedenleri

  • Bazı görsellerin telif hakkı sebebi ile instagram tarafından yayınlanmaması.
  • İnternet bağlantısından kaynaklanan, internet bağlantısının zayıf olması, sinyalin düşük olması gibi nedenlerden dolayı instagramda fotoğraf paylaşamıyor olabilirsiniz.
  • İntagram tarafından bazı resimlerin mükerrer olarak algılanması yüzünden fotoğraf paylaşılamıyor hatası ile karşılaşıyor olabilirsiniz.

Fotoğraf Paylaşılamıyor Hatası Çözümleri

  • İlk olarak fotoğrafı hangi cihazdan paylaşıyorsanız, cihazın internet bağlantısını, gücünü ve kalitesini mutlaka kontrol edin.
  • Fotoğraf yüklemek istediğiniz cihazın internete kaliteli ve güçlü olarak bağlandığından eminseniz, yüklemek istediğiniz fotoğrafın formatını değiştiriniz. (Fotoğraf formatı değiştirmek için photoshop veya paint gibi programlar kullanabilirsiniz.)
  • Paylaşmak istediğiniz fotoğrafın formatını değiştirdiğinizde, fotoğraf çözünürlüğünde değişimler olabilir. İnstagramda fotoğraf paylaşma sorunu yaşıyorsanız, bu yöntemi mutlaka deneyiniz.
  • Son olarak daha önce bir kaç kez deneyip başarılı olduğum yöntemi denemenizde fayda var. Paylaşma istediğiniz fotoğrafı Whatsapp üzerinden bir arkadaşınıza göndererek, gönderdiğiniz fotoğrafı telefonunuza kaydedin. Kaydettiğiniz fotoğrafı tekrar instagrama yüklemeyi deneyin. 

Bu işlemlerden sonra instagram fotoğraf yükleme sorunu ile tekrar karşılaşırsanız, yorum kısmından sorularınızı veya önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hümeyra Yılmazer
Hümeyra Yılmazer

Yapılmış Yorumlar (1)

Mustafa Ali
05 Aralık 2020, 21:57

MERHABA benim hesabım var Fotoğraf yükledim zaman hatta oluşıyor ne yapmam lazım

Yorum Yap