Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Koronavirüs Önlemleri Kapsamında Taksilere Özel Uygulama Başladı

Koronavirüs önlemleri kapsamında alınan önlemlere bir yenisi daha eklendi. Alınan önlemler ticari taksiler için şuanlık  İstanbul, Ankara ve İzmir için geçerli olacak. Yapılan bu düzenleme gece 00.01 itibari ile uygulanmaya başlandı. 

Yeni tip koronavirüs tedbirleri çerçevesinde taksilerin trafiğe çıkışları, plaka numaralarının son hanesi dikkate alınarak sınırlandırıldı. Bu uygulamada, plakadaki sayıların son hanesi tek olan ticari taksiler trafiğe çıktı. Son hanesi çift olan ve trafiğe çıkan ticari taksiler ise polisler tarafından durdurularak cezai işlem uygulandı.

Yürülüğe giren genelge ile birlikte İstanbul'da taksiciler, bakanlık genelgesine ayak uydurmaya başladı. Çoğu noktada tek plakalı araçlar trafikte görüldü. İstanbul'un  Fatih, Vatan Caddesi ve Millet Caddesinde, Cevizlibağ ve Aksaray semtlerindeki ticari taksi sürücüleri yasağa uyarak trafiğe çıkmadıkları görüldü.

Geçilen yeni uygulama ile ilgili konuşan ticari taksi şoförü Cafer Deniz "Görüyorsunuz iş yok, tek de çalışsak çift de çalışsak durum aynı. Biz iki şoför çalışıyoruz, hani bir şoför çalışsa diğer şoför ne yapacak? Bir şoför çalışırken diğeri çalışmazsa olmaz. Zaten dışarıda insan yok. 10 taksi de bıraksa zaten iş yapamıyoruz." dedi.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer

Yorum Yap