Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

League of Legends’de “PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” Hatası

İşlerden vakit buldukça oynadığım iki oyundan biridir LoL. Eski Knight oyuncusu olduğumdan çok ön yargı ile başlasam da, sonrasında çok sevdim bu oyunu. (Oynadığın diğer oyun ne derseniz tabi ki de PES!) 

Neyse konumuz benim oyunu sevmem değil, oyunda yaşanılan ve benimde başıma gelen bir sorun olan “PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” hatası. 

Bilgisayarımı Windows 10’da yükselttikten sonra başıma gelen bu hata ile ilgili bir sürü çözüm yöntemi öne sürülmüş; hatta çok çok değişik ve saçma çözümler bile sunanlar var. Olay aslında sanıldığı kadar komplike bir durum değil.

“PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” hatası, uygulamanın sisteminiz ile uyumluluk açısından farklılıklar yaşamasından kaynaklanıyor.

“PVP.net – Patcher Kernel Çalışmayı Durdurdu!” Hatası Çözümü

“League of Legends” simgesine sağ tıklayın “Özellikler” deyin.

LoL - PVP.net Hatası

Ardından açılan pencere “Uyumluluk” sekmesine gelip, “Uyumluluk Modu” bölümünden “Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu:” seçeneğini işaretleyin ve hemen altındaki işletim sistemi seçeneklerinden “Windows 8“i seçin.

LoL - PVP.net Hatası

Son olarak yine bu pencerede “Bu programı yönetici olarak çalıştır” seçeneğini de işaretleyip, “Tamam” butonuna basın ve oyununuzu açın.

İşte hepsi bu kadar.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer

Yorum Yap