Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Tarçınlı Su Faydaları Nelerdir? Tarçınlı Su Detoksu Nasıl Yapılır?

Bilindiği üzere tarçının vücudumuza olan faydaları saymakla bitmez. Bir çok faydası bulunan tarçın, kilo vermek isteyenler için de kolay ulaşılabilen ve zahmetsiz bir zayıflama sağlayan harika baharatlardan biridir.

Bugünki yazımızın konusu olan tarçınlı su, tokluk hissi vererek zayıflamaya yardımcı olacaktır ve aynı zamanda yağ yakıcı özelliğine de sahip olduğundan, bölgesel zayıflamalarda da etkilidir. Ayrıca insülin direncini arttırarak, antibakteriyel özelliği ile vücudumuza katkı sağlar. Ağız ve diş sağlığımızı korumakla beraber, kolestrolü düşürmede önemli bir rol oynar. Son olarak kan dolaşımını hızlandırır ve PMS adet öncesi sendromuna iyi gelir.

Tarçınlı Su Detoksu Nasıl Uygulanır?

Öncelikle nelere ihtiyacımız var, bir bakalım:

  • 4 adet çubuk tarçın
  • Yaklaşık 5 su bardağı su

Su ve tarçını bir kaba dolduruyoruz ve ocağa koyup kaynatıyoruz. Kaynamaya başlayınca ocaktan alıp soğumaya bırakıyoruz. İşte hepsi bu kadar. :) İsterseniz bu karışıma karanfil, defne yaprağı, limon da ekleyebilirsiniz. Gün içerisinde, sabah aç karnına ve uyumadan önce 1 bardak tüketebilirsiniz. 

Tarçınlı suyun 15 günden fazla tüketilmesi önerilmemektedir. Bu detoks suyunu tüketirken düzenli ve dengeli beslenmeli, aynı zamanda fiziksel aktiviteler yaparak bu detoksu daha verimli hale getirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Hümeyra Yılmazer
Hümeyra Yılmazer

Yorum Yap