Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Terazi Burcu Kadını Özellikleri

Terazi burcu kadınının en belirgi özelliği adaletli olmasıdır. Bir konu hakkında karar verirken, fikirlerini ortaya koyarken her zaman adil olmaya dikkat eder. Teraziyi Venüs gezegeni yönetir. Venüs güzelliği, estetiği temsil eden bir gezegendir. Bu yüzden terazi burcu kadınının güzel olan herşeye zaafı vardır.

Güzel görünmeye, çevresindeki herşeyin göze hitap etmesine, güzel olmasına dikkat eder. Özgürlükçü, mantık ve duygularını aynı ölçüde kullanmayı başarabilen, bireysel hareket etme, karar verme becerisine sahip kadınlardır. Pozitif, hayatı seven ve hümanist kişilerdir. İletişim becerisi yüksektir. Kendilerini, duygularını ifade etmekte başarılıdır.

Terazi kadını aşk hayatında kendisi gibi ayakları yere sağlam basan, kendi kendine yetebilen, saygılı bir insanla beraber olmak ister. 

Kariyer, maddi güç onlar için son derece önemlidir. Terazi kadını sevgisini gösterebilen, sahiplenici, kendisine arkadaşça yaklaşabilen bir erkekle olmak isteyecektir. Terazi burcu kadını oldukça romantik bir kadındır. Karşısında da kendisi kadar romantik bir insan görmek ister. Terazi kadınının size karşı bir ilgisi varsa bunu anlamak zor olmayacaktır. Pozitif duruşuyla, gülümsemesiyle, neşesi ile hissettiklerini karşısındakine rahatlıkla aktarır. Lüksü ve para harcamayı sever. Hayatını belli bir standartta sürdürmek isteyecektir. Zevkine, keyfine son derece düşkündür.

Bazı zamanlarda rahat ve tembel olabilir. Zoru sevmezler, zaman zaman nazlı, kaprisli görüne bilir. Herşeye rağmen terazi burcu kadını, uyum ve denge burcudur. Her duruma ve her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilir.

Yazar Hakkında

Hümeyra Yılmazer
Hümeyra Yılmazer

Yorum Yap