Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Torrent Nedir? Nasıl Kullanılır?

İnternet kullanıcılarının çoğu, dosya indirme işlemlerinde veya dosya aktarımında Torent uygulamasını kullanıyor. Dosya, film, oyun, müzik indirip aynı zamanda dosya paylaşımında bulunabileceğiniz Torrent'i sizler için ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz.

Torrent Nedir?

Torrent, internet üzerinden program, oyun, film vb. şeyleri indirmek için gereken tüm bilgileri içerisinde bulunduran bir dosyadır. Torrent içerisinde dosyalar, dosyaların boyutları ve nereden indirilebileceği gibi bilgiler mevcuttur. Torrent dosya ve içeriklerine arama motorları sayesinde kolaylıkla ulaşabilmek mümkündür.

Kısacası Torrent, günümüzün en yüksek boyuttaki dosyalarını indirmenin en kolay yoludur. Dünya genelinde oldukça fazla kullanılan Torrent, internet kullanıcılarıiçin büyük avantajlar sağlamaktadır. Büyük boyutlardaki dosya ve programları rahatlıkla indirmenizi sağlamanın yanında, hızlı dosya transferlerinide hızlı bir şekilde torrent üzerinden yapabilirsiniz. Torrent üzerinden indirme işlemi yapmak için herhangi bir üyeliğe gerek yoktur. İndirme hızı internet bağlatı hızınız kadardır ve indirilen dosyayı istediğiniz zaman duraklatıp daha sonra devam ettirebilirsiniz.

Torrent Nasıl Kullanılır?

Torrent'i kullanmak aslında çok kolaydır. Sizlere sunacağımız adımları izleyerek rahatlıkla istediğiniz programı, oyunu, dosyayı torrentten indirebileceksiniz.

  1. İlk olarak bir torrent sitesi bulun.
  2. Hangi içeriği indirmek istiyorsanız o içeriği site içerisinde aratıp, gerekli torrent dosyasına ulaşın.
  3. Daha sonra dosya veya magnet linkini indirin. (Genelde .torrent uzantılıdır.)
  4. Torrent istemci programını yükleyin.
  5. Torrent dosyasını açın.
  6. İndirilen dosyanın kaydedileceği yeri seçin.
  7. Son olarak dosyayı indirin.

Son olarak, torrent kullanımı hakkında resimli anlatım için "Torrent Kurulumu ve İndirme İşlemleri Nasıl Yapılır?" yazımızı okuyabilirsiniz.

Güncel torrent sitelerine ulaşmak için tıklayın.

Yazar Hakkında

Talha Yılmazer
Talha Yılmazer

Yorum Yap