Okudukça öğren, öğrendikçe konuş! Çünkü bilen konuşur...

Yengeç Burcu Kadını Özellikleri

Yengeç burcunu ay yönetir. Yengeç burcu kadını özellikleri arasında en belirgini anaç ve koruyucu bir yapıda olmasıdır. Aşırı hassas, duygusal ve alıngandır.

Evde vakit geçirmeyi çok sever, çocuklara ve aileye karşı düşkünlüğü vardır. Geçmiş ve şuan arasında gidip gelirler. Yaşadıklarını kolayca unutamaz. Su grubuna mensup yengeç kadınları anı biriktirmeye önem verir. Son derece duygulu ve derindir.

Zaman zaman kuruntulu ve memnuniyetsiz tavırlar sergileyebilirler. Başkalarına normal gelen durum ve davranışlar yengeç kadınlarına tuhaf ve rahatsız edici gelebilir. Çünkü ayrıntıcı ve alıngan bir kişiliğe sahiptirler. Yengeç kadınının dışarıdan çokta belli olmayan bir sinirleri vardır. Kimi zaman ani tepkiler vererek sizi şaşırta bilir. 

Yengeç burcu kadını hayatında neye ilgi duyuyorsa o konuda uzmanlaşmak için geleni yapacaktır. Sorumluluk sahibi ve ayrıntılara dikkat eden kişilerdir. Genel anlamda düşünceli, iyi niyetli, anlayışlı ve neşeli yengeç kadını kendilerini üzen durum ve kişileri affetse bile olanları unutmazlar. 

Aşk hayatında gerçekten aşık olmuşsa inanılmaz sadıktır. Sahiplenici, düşünceli ve merhamet sahibidir. Özel günlere ve ayrıntılara çok önem verdiğinden partnerinden de bunu bekler. Yuva kurma isteği çok yüksektir. Huysuz olduğu zamanların dışında şefkatli ve sevgisini göstererek yanınızda olmayı tercih eder. Yengeç kadınını anlamak ve yaşamak zor olsada, onsuz bir hayata alışmak daha zor olacaktır.

Yazar Hakkında

Hümeyra Yılmazer
Hümeyra Yılmazer

Yorum Yap